close
نازچت
محسن چاوشی بالاخره به حرف آمد

sharj

پنجشنبه 27 مهر 1396

محسن چاوشی بالاخره به حرف آمد

درباره ما
سايت تفريحي|تظاهر|اس ام اس|فيلم|سريال|خنده
برترین مطالب روز را برای شما عزیزان در وبلاگ جمع آوری کردیم
لینک دوستان
دریافت رایگان این قالب
وب سایت جهانی ها
مد و لباس
بزرگترین سایت تفریحی در ایران شادیا
سايت آموزشي تفريحي
بهتـــــرین ها♥___o
دانلود فيلم و سريال و موزيک ويدئو با لينک مستقيم
❤❤❤ کره پیکس ❤❤❤
مجله اینترنتی هایپرسان
عکسها و مطالب داغ روز
ایــــران کیدذ | سایت تفریحی سرگرمی
█▓▒░سایت تفریحی ترول تی ░▒▓█
در هم بر هم
دانلود
♥♥♥ مستر پاتوق ♥♥♥
دنیای تفریح و سرگرمی
بروزترین پایگاه تفریحی سرگرمی
میناب میکرو
♥♦♣دانلود والپیپر♥♦♣
وبلاگ آموزشی اول ابتدایی
"وبلاگ همه چی"
ارتش مخفی
مرکز پژوهش ونشر فرهنگ اسلامی
آبادانجلس
بیداری اندیشه
سایت تفریحی فانی فاز
شاپرک
تقدیر یا ؟؟!!!
آخرین اخبار استخدامی
سایت تفریحی و سرگرمی دریا فان
بهترین و جالب ترین مطالب
ساسان اس ام اس
طراحی سایت
مجله ی اینترنتی پیچک
سایت تفریحی البرز پاتوق
بزرگترین وبلاگ تفریحی
لپ تاپ و شارژ رایگان
سایت تفریحی البرز پاتوق
افزایش رایگان بازدید و پیج رنک سایت
خوش امدید
lililililillترفندستانlililililil
بزرگترین سایت دانلود بازي و برنامه هاي اندرويد
پروانه عشق
اس ام اس عاشقانه
وب سرگرمی تفریحی nimrooz
اس ام اس های روز
عكس
آخرین مطالب ارسال شده
ارسال لینک
امکانات جانبی
تبلیغات
جستجوگر پیشرفته سایتآخرين ارسال هاي تالار گفتمان
کمی طاقت داشته باشید...
عنوان پاسخ بازدید توسط
0 895 hosare
0 1062 hosare
0 804 hosare
0 869 hosare
0 837 hosare
0 923 hosare
0 1863 hosare
0 2059 hosare
0 1672 hosare
0 1334 hosare

محسن بوالحسنی: محسن چاوشی کرد است اما در خرمشهر به دنیا آمده، جنگ زده ی مشهد است و از بیست سالگی ساکن تهران شده. داستان همین قدر طولانی است، آنقدر طولانی که خودش می گوید: «خسته ام، واقعا خسته ام.»

آقای چاوشی اگر موافق باشید از زمان تولد شروع کنیم. دقیقا چه سالی به دنیا آمدید و کجا؟

من هشت مرداد سال 1358 در خرمشهر کوچه شاهین زندگی به شط به دنیا آمدم و 9 ماهه بودم که جنگ شروع شد. پدر و مادر من کرد هستند ولی به خاطر شغل پدرم که کارمند شرکت نفت بود، خانواده هم طبعا ساکن خرمشهر شده بودند. جنگ که شروع شد از خرمشهر بیرون آمدیم و جنگ زده ی این شهر و آن شهر شدیم و به قولی دوران جنگ زدگی خانواده ما هم از همین تاریخ شروع شد. آن دوران به صورت کوتاه مدت و بلندمدت به شهرهای مختلفی پناهنده شدیم. کرمانشاه، کرج، آبیک قزوین و تهران خیابان ولیعصر کوچه رشت. درنهایت سال 62 رفتیم مشهد و تا بیست سالگی ساکن شهرک شهید بهشتی این شهر بودیم.

محسن چاوشی بالاخره به حرف آمد


حالا چرا مشهد؟


این شهرک درواقع شهرک جنگ زده ها بود و مشهد هم به خاطر جغرافیایی و فاصله اش تا شهرهای آسیب پذیر، شهر امنی محسوب می شد.البته من که آن موقع کوچک بودم و تصویری از روزهای اول خاطرم نیست. به هر صورت من در همین شهرک پا گرفتم. بزرگ شدم، به مدرسه رفتم و همانطور که گفتم تا بیست سالگی همانجا بودم.

از تصویر حرف زدید. اولین تصویرهایی که از آن روزها دارید چه تصویرهایی است؟


ساختمان ها یا به اصطلاح بلوک های این شهرک پنج طبقه بودند و خانه ما بلوک 16 آپارتمان 45 بود. دقیقا آخرین خانه منتهاالیه بلوک. دقیقا بالای بالا. در هر طبقه 9 واحد وجودداشت. شاید اولین تصویرهایم به چهارسالگی برگردد و این چیزهایی که می گویم. این شهرک نزدیک پادگان امام رضا بود و درست مشرف به فرودگاه. فرودگاه خیلی خیلی نزدیک بود. یعنی پشت بام که می رفتم می توانستم به راحتی هواپیماها را ببینم.

اولین چیزهایی که یادم می آید غذاهای مانده سربازها بود که هرشب با ماشین می  آوردند شهرک و همه کاسه به دست می رفتند غذا می گرفتند. همیشه از بالا این صحنه را نگاه می کردم. جنگ زدگی بود بالاخره. از بالا نگاه می کردم که این مراسم تقسیم غذاها را که واقعا شرایط و تصاویر خیلی خوب نیستند. این اولین تصویرهایی است که در ذهن من شکل گرفت.

خانواده ما خانواده ای هشت نفری بود. پدر و مادر و چهار پسر و دو دختر. من فرزند پنجم بودم و خواهر کوچکم که مشهد به دنیا آمد فرزند ششم خانواده.

از شرایط آن روزها می گفتید و اولین تصویرها...


شهرک، 42 بلوک داشت که 12 بلوکش مخصوص خانواده های دیگر بود. یعنی یک دیوار بین این دو دسته بلوک ساخته بودند. درواقع دیواری بود که خانواده های جنگ زده را یک طرف قرار می داد و خانواده های خاص دیگر را یک طرف دیگر. آن طرف بهشت بود و طرفی که بودیم جهنم. اول سیم خاردار بینمان گذاشتند و بعد دیوار ساختند بین این 12 بلوک و بلوک های ما. من بیشتر اوقات می رفتم روی پشت بام و از بالا آن طرف را نگاه می کردم. آن طرفی ها پارک داشتند و زمین فوتبال و... خلاصه آنطرف دیوار خیلی جای سرسبز و قشنگی بود.

محسن چاوشی بالاخره به حرف آمد
کودکی های چاوشی


اما این طرف یک دوزخ تمام عیار بود. بلوک های قسمت ما از بلوک رو به رویی ما شروع می شد. از بلوک 13 تا بلوک 42. بعد از بلوک 42 هم بازارچه ای بود که همه مایحتاجشان را از آنجا تهیه می کردند. یادم می آید که از شهرهای مختلفی جنگ زده این شهرک شده بودند. حتی از شهرهایی مثل قصر شیرین هم خانواده هایی بودند. همین طور از اهواز، خرمشهر و آبادان. البته بیشتر خرمشهری ها و آبادانی ها بودند و از اهواز جمعیت کمتری آنجا بود، چون اهواز به نسبت خرمشهر و ابدان زیاد آسیب ندید. کردها و حتی ترک های جنگ زده هم ساکن این شهرک بودند و خلاصه از هر طرفی کم و بیش آدم هایی گریخته از جنگ، دور هم جمع شده بودند و کنار هم زندگی می کردند.

پس از همان بدو تولد با آپارتمان نشینی بزرگ شدید...


بله ولی چه آپارتمان نشینی ای! آنجا فرهنگ آپارتمان نشینی و این جور حرف ها وجود نداشت. آدم هایی بودند که از شرایطی به ناچار به شهر دیگر و شرایط دیگری مهاجرت کرده بودند و داستان مهاجرت در هیچ شکل و زمینه ای داستان ساده ای نیست.

زندگی در شرایط جنگ زدگی، آنهم با این قشر مختلف و متنوع چه ویژگی هایی داشت؟

واقعا وضعیت عجیب و غریب و خاصی بود. مدام اتفاقات بد و تلخی رخ می داد که البته طبعی هم بود. مردم از شهرشان جدا شده بودند و غصه این را داشتند که آمده اند به شهر غربت. من آنجا بین عرب ها، عجم بودم و بین عجم ها عرب! دقیقا تا یک زمان طولانی بین این دو دنیا گیر کرده بودم. هیچ فرهنگی وجود نداشت و همه چیز در یک بلبشو می گذشت. فقر بیداد می کرد. کار و شرایط مساعدی نبود و به همین دلیل خیلی ها به سمت خلاف کشیده می شدند. واقعا خیلی جای کثیفی بود. پر از آشغال و... نه گاز داشتیم نه تلفن نه هیچ وسیله رفاهی دیگری.

محسن چاوشی بالاخره به حرف آمد
چاوشی و مادرش


 آب را هم که می رفتیم از یک جای دیگر می آوردیم. روزی سه، چهار ساعت آب نداشتیم. جمعیت زیاد بود و آب، کم. پمپ هم جواب این همه خانواده را نمی داد و زمانی هم که آب بود تا طبقه پنجم که ما بودیم نمی رسید. مجبور بودیم آب را توی تشت و دیگ و این جور چیزها ذخیره کنیم. وقتی هم نفت می آمد یک صف طولانی شکل می گرفت که هیچ وقت تصویر این صف ها از یادم نمی رود. از وقتی یادم می آید با برادرها و پدرم سر صف نفت بودیم.

مثلا هفت، هشت ساله که بودم پیت های نفت را به صف می گذاشتیم و توی سرما می ایستادیم که نفت گیرمان بیاید و بعد هم باید پنج طبقه این پیت های سنگین را می بردیم بالا. فصل گرم سال هم سیلندر گاز یکی از دغدغه های اصلی بود. هر چندروز یک بار سیلند گاز می آوردند که آن هم بساطی داشت برای خودش. حالا که دارم فکر می کنم می بینم از وقتی خودم را شناختم چیزی که بیشتر از همه آزارم می داد دیدن فقر مردم بود. فقر فرهنگی، مالی، اجتماعی و...

کودکی چطور می گذشت؟

تنها سرگرمی ما فوتبال بود یا لاستیک تراکتوری... چیزی... را می چرخاندیم و یکی هم توی این لاستیک بود که اینقدر می چرخید تا در نهایت بالا می آورد و این تمام سرگرمی ما بود. خاک بازی و تیله بازی و این طور چیزها هم بود. یک بازی هم بود به اسم «روبّط». یک چیزی بود تقریبا مثل زوو... نمی دانم چه داستانی دارد که بچه های جنگ حافظه تصویری عجیب و غریبی دارند.

خلوت شخصی روزهای کودکی چطور می گذشت؟


ذهنم مدام درگیر این بود که چرا آدم ها اینقدر زودزود می میرند. مرگ خیلی آزارم می داد. شاید به خاطر فقر بود؛ اما به نظر من دق می کردند. از یک شرایط خیلی خوب به چنین شرایط بدی رسیده بودند. نه کار داشتند نه آینده درست و مشخصی؛ از طرفی واقعا نمی توانستند و نمی دانستند باید چه کنند.

محسن چاوشی بالاخره به حرف آمد


فشارهای عصبی زیادی روی خانواده ها و مخصوصا مردهای خانواده بود و از شدت این فشارها و این فکرها که چطور دشمن آن ها را از شهر خودشان آواره کرده دق می کردند. واقعا شاید گفتنش ساده باشد اما در عمل و در موقعیت اصلا مساله ساده ای نبوده و نیست. جنگ زده ها به تعداد نفرات خانواده شان جیره می گرفتند. مثلا هر ماه به هر نفر 350 تومان پول می دادند. این پول به کجا می رسید؟ یا اینکه خیلی چیزها مجانی بود اما این پول اصلا کفاف نمی داد، مخصوصا برای خانواده های پرجمعیت.

البته شاید تنها چیزی که این وضع را کمی قابل تحمل می کرد این بود که اوضاع تقریبا برای همه یکسان بود. اما مرگ این آدم ها برای من واقعا دردناک بود. بلوک ما کنار در شهرک بود و من تقریبا هر روز شاهد مراسم تشییع جنازه یکی از اهالی شهرک بودم. دیدن این تصاویر یکی از فراموش نشدنی ترین و تلخ ترین تصویرهای ذهن و زندگی من است.

غربت هم واقعا آزاردهنده بود. مردم بومی آنجا بگذاریم به این نتیجه برسیم که آنها هم حق داشتند. وضعیت هیچ کس آن زمان خوب نبود. خیلی ها ما را بی خانمان خطاب می کردند. به خاطر این اصطکاک ها درگیری هم زیاد پیش می آمد. خوب یادم هست مثلا وقتی میخواستم بروم نان بگیرم مادرم مدام نگران بود که سالم بر می گردم یا نه.

مدرسه کجا رفتید؟


هفت ساله بودم که رفتم مدرسه و نشستم سر کلاس اول. مدرسه ای بود در همان شهرک به اسم مدرسه «شهید جهان آرا». یکی از بلوک ها را تبدیل کرده بودند به مدرسه و بچه ها می رفتند آنجا و تا کلاس پنجم درس می خواندند.منهم تا کلاس پنجم همانجا درس خواندم.

محسن چاوشی بالاخره به حرف آمد


فکر کنم خیلی بازیگوش و شیطان بودید، درست است؟


تا یک زمانی بازیگوش بودم و همه اش فکر بازی. درس نمی خواندم. کلاس پنجم 2 تا تجدید آوردم. ریاضی و تاریخ. از اول تا سوم راهنمایی هم نزدیک 10 تا تجدید آوردم و خلاصه درس ها را به زور قبول می شودم. به قول معروف ناپلئونی رد می کردم. اصلا دنبال درس نبودم. دغدغه هایم چیزهای دیگری بودند.

مثال چه دغدغه هایی داشتید در آن سن و سال؟

همین چیزها... سیاهی خانه ها. فصل سرما مردم برای اینکه خودشان را گرم کنند توی خانه پیت حلبی می گذاشتند و صندوق های چوبی را تکه تکه می کردند و می ریختند توی پیت حلبی و وسط اتاق آتش روشن می کردند تا گرم شوند. شوفاژ بود ولی آب خیلی کم فشارتر از این حرف ها بود که این شوفاژها را گرم کند. همیشه سقف خانه ها سیاه بود از دود این آتش های خانگی. خانه ها سیاه بودند.

چرا مشهد ماندگار شدید؟


جای دیگری نداشتیم برویم. یا نمی توانستیم. خرمشهر چیزی نداشت. همین الان هم خیلی وضعیت بسامانی ندارد.

برترین ها

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

مطالب مرتبط
بخش نظرات این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
ورود کاربران
نام کاربری :
رمز عبور :

رمز عبور را فراموش کردم ؟
عضويت سريع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
مطالب تصادفی:
نظرسنجي
بهترین خواننده پاپ؟


پشتيباني آنلاين
ارتباط با مدیر
پربازدیدترین مطالب:
 بازدید : 107865 سوژه ترین عکسهای کنکور دختران (آقا پسرا نخندن)
 بازدید : 36401 دوربین مخفی در اتاق پرو بوتیک زنانه+(عکس)
 بازدید : 28829 جوک های خنده دار باحال
 بازدید : 18347 راز سنگ قبر آیت الله بهجت + عکس
 بازدید : 15017 تصویر: عادل فردوسی پور به اتفاق خواهر و برادر
 بازدید : 14433 عکس های دردناک از بی رحمی یک مادر
 بازدید : 13261 سوتی های ایرانی
 بازدید : 12233 وجود کاندوم در غذای یک زن چینی
 بازدید : 12173 جک خنده دار
 بازدید : 9829 جوک جدید
 بازدید : 8649 عکس های هان هیو جو بازیگر نقش دونگ یی
 بازدید : 8549 عکس هایی دیدنی از گردهمایی آدمخواران در روسیه
 بازدید : 8427 ازدواج با 70 سال اختلاف سن ! + عکس
 بازدید : 8149 بدن بسیار عجیب این زن انگلیسی !+ عکس
 بازدید : 7579 جک جدید باحال
 بازدید : 7145 واقعه ای ناگوار برای یک عروس و داماد در شب عروسی
 بازدید : 6757 گالری عکسهای جدید از علی ضیا مجری توانمند ایرانی + بیوگرافی
 بازدید : 6667 نکات آمیزش جنسی در اسلام
 بازدید : 6065 عکس هایی از مدل لباس بودن محمد رضا گلزار
 بازدید : 5755 همسر واقعی خرم سلطان+عکس
 بازدید : 5667 مادر حسن روحانی در کنار دختران و دامادهایش+عکس
 بازدید : 5589 شکل و قیافه دختران در 120 سال پیش این شکلی بوده-ببینید
 بازدید : 5219 لطیفه جالب
 بازدید : 5165 عجیب ترین خواهر و برادر 22 و 20 ساله جهان +عکس
 بازدید : 4813 جوک جدید
 بازدید : 4517 دانلود آهنگ های جدید علیرضا روزگار به نام های “من تورو تو کی و زخم بی کسی” + متن آهنگ
 بازدید : 4315 عکسی فوق العاده نادر از تولد یک نوزاد درون کیسه آب!!
 بازدید : 4261 جک خنده دار
 بازدید : 4089 زنانی که در سپاه حضرت مهدی(عج) هستند
 بازدید : 3925 عکس/ وحشیانه‌ترین شیوه اعدام داعش
 بازدید : 3909 نگاه کنید این پسر مست چه بر سر این دختر آورده+18
 بازدید : 3725 تصویر فرد مبتلا به انفولانزای خوکی
 بازدید : 3643 جنین مرده در دستشویی یک دبیرستان
 بازدید : 3631 متن های كوتاه عاشقانه و رمانتیك با عكس های زیبا و لاو
 بازدید : 3599 این کودکان از عقرب و رتیل ها تغذیه می کنند! (عکس)
 بازدید : 3509 عکس شیلا خداداد و علی کریمی
 بازدید : 3459 عکس/ این هم یک شغل وحشتناک!
 بازدید : 3433 عکسهای جدید از بازیگران سقوط یک فرشته
 بازدید : 3375 دختر ایرانی از چنگ داعش گریخت+تصاویر
 بازدید : 3139 عکس: گیر کردن اسبی در تنه یک درخت!
 بازدید : 2989 زنی که ۱۶ سال به موهای صورتش دست نزد + عکس
 بازدید : 2951 زن ۲۹ساله ای که ۳۰دختر را کشته بود و آنها را می خورد!! + عکس
 بازدید : 2913 عکس هایی از زیبا ترین مرد منتخب جهان
 بازدید : 2897 شادترین کشور جهان کجاست؟
 بازدید : 2887 اس ام اس خنده دار جالب 93
 بازدید : 2839 خوش تیپ ترین مرد دنیا و همسرش در سال 2012 + عکس
 بازدید : 2635 عکس دو برادر قبل و بعد از شهادت در غزه
 بازدید : 2607 مشخصات محل تفحص و خاكسپاري 23 شهيد گمنام اعلام شد
 بازدید : 2567 آخر عاقبت دخترایی که تا دیروقت تو خیابونا باشن (کاریکاتور)
 بازدید : 2555 مدل ژست برای عکاسی گروهی از افراد
آخرین مطالب:
تاریخ : چهارشنبه 15 بهمن 1393 (درباره حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم)
تاریخ : پنجشنبه 19 اسفند 1395 بریدن گوش دانش آموز توسط معلم
تاریخ : جمعه 01 بهمن 1395 وصیت نامه شادمهر عقیلی در اینستاگرام
تاریخ : جمعه 01 بهمن 1395 دانلود اهنگ سریال آرام می گیرم علی لهراسبی
تاریخ : یکشنبه 26 دی 1395 عکسی خاطره انگیز از مهران مدیری در دوم دبستان
تاریخ : یکشنبه 26 دی 1395 زمان واریز یارانه در ماه 95 اعلام شد
تاریخ : جمعه 25 دی 1394 بهارک صالح نیا هم در جمع بازیگران کشف حجابی ایرانی
تاریخ : جمعه 25 دی 1394 ملوانان آمریکایی توسط ایرانی ها پذیرایی شدند
تاریخ : جمعه 13 آذر 1394 شایعه حمله به ایران توسط داعش در 10 آذر 94
تاریخ : جمعه 13 آذر 1394 شاعر همجنسگرا ایرانی پیام فیلی در اسرائیل
تاریخ : جمعه 13 آذر 1394 تأکید چکامه چمن ماه بر بی حجابی
تاریخ : جمعه 13 آذر 1394 عکس جالب از جمشید مشایخی در 41 سال پیش
تاریخ : جمعه 13 آذر 1394 حادثه دلخراش جاده هراز به کجا رسید
تاریخ : پنجشنبه 12 آذر 1394 محبوب ترین خوانندگان فضای مجازی چه کسانی اند؟
تاریخ : پنجشنبه 12 آذر 1394 چهره هایی که در مراسم اربعین امسال شرکت کردند
تاریخ : پنجشنبه 14 آبان 1394 یا کاشف الکرب عن وجه الحسین(ع) اکشف کربی بحق اخیک الحسین (ع)
تاریخ : جمعه 24 مهر 1394 عکس جالب مزدک میرزایی در کنار همسرش
تاریخ : جمعه 24 مهر 1394 شایعه دستگیری احسان علیخانی
تاریخ : جمعه 24 مهر 1394 زمان دقیق واریز یارانه نقدی مهرماه ۹۴ اعلام شد
تاریخ : پنجشنبه 23 مهر 1394 مهران غفوریان در شب دامادیش چه گذشت
تاریخ : پنجشنبه 23 مهر 1394 دختری که استخوان ندارد اما زنده است
تاریخ : پنجشنبه 16 مهر 1394 اس ام اس های عشق و دوستی
تاریخ : چهارشنبه 15 مهر 1394 به کما رفتن علی دایی شایعه ای بیش نیست
تاریخ : یکشنبه 12 مهر 1394 کتاب های درسی داعش
تاریخ : یکشنبه 12 مهر 1394 بی حرمتی به همسر داغدار کاپیتان +عکس
تاریخ : یکشنبه 12 مهر 1394 پزشک تیم پرسپولیس درباره فوت هادی نوروزی صحبت کرد
تاریخ : شنبه 11 مهر 1394 نتایج مسابقه ژوله و مسعودی در خنداننده برتر
تاریخ : جمعه 10 مهر 1394 خوشحالی سعودی ها از مرگ نوروزی +عکس
تاریخ : جمعه 10 مهر 1394 الیکا عبدالرزاقی و همسرش امین زندگانی / عکس
تاریخ : جمعه 10 مهر 1394 هادی نوروزی و همسرش با لبخند زیبا + عکس
تاریخ : جمعه 10 مهر 1394 شایعه فوت علی دایی در مکه
تاریخ : جمعه 10 مهر 1394 رضا ایرانمنش سکته کرد
تاریخ : جمعه 10 مهر 1394 آزاده نامداری و ماجرای طلاق فرزاد حسنی
تاریخ : جمعه 27 شهریور 1394 عکس سلفی مهدی سلوکی و همسرش
تاریخ : جمعه 27 شهریور 1394 داشتن پستان های خوش فرم با رعایت نکات زیر
تاریخ : جمعه 27 شهریور 1394 کشتن نوزاد توسط مادر 14 ساله
تاریخ : جمعه 27 شهریور 1394 سلفی خسرو حیدری و دخترش «روشنا»
تاریخ : جمعه 27 شهریور 1394 آهنگ شهدا امیر تتلو برا شهیدان
تاریخ : جمعه 27 شهریور 1394 اعدام فجیع دو عراقی توسط داعش+تصاویر
تاریخ : جمعه 27 شهریور 1394 مهر مادری عجیب در گوریل ها
تاریخ : جمعه 27 شهریور 1394 ایران در بین خودروسازان جهان چه رتبه ای دارد؟
تاریخ : جمعه 27 شهریور 1394 عکس: گلزار در رونمایی از آلبوم «برمی‌گردم»
تاریخ : جمعه 27 شهریور 1394 زمان لغو تمامی تحریم های آمریکا علیه ایران
تاریخ : جمعه 27 شهریور 1394 عکسهای جدید الهه فرشچی با بیوگرافی
تاریخ : جمعه 27 شهریور 1394 ازدواج دختر زیر ۱۰ سال در قزوین
تاریخ : جمعه 27 شهریور 1394 استندآپ شقایق دهقان و حمایت همسرش مهراب قاسم خانی
تاریخ : پنجشنبه 26 شهریور 1394 دانلود اهنگ "عشقت" علیرضا روزگار
تاریخ : یکشنبه 22 شهریور 1394 روز ملی سینما چه سالی در تقویم ملی ایران ثبت شد
تاریخ : شنبه 21 شهریور 1394 عکس: شیطنت‌ های «رامبد» در جشن سینما
تاریخ : شنبه 21 شهریور 1394 ستاره هایی که از تلویزیون امدند و دزخشیدند